• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація для батьків

Сучасне дошкілля під крилами захисту

Введення в Україні воєнного стану позначається на всіх сферах людського життя.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Зверніть увагу на рекомендації щодо роботи з дітьми дошкільного віку у воєнний час.
1. Співпрацювати з педагогічними працівниками ЗДО щодо організації освітнього процесу дітей.


2. Підтримувати зв’язок з вихователями щодо місця перебування та стану здоров’я дитини.
3. Відстежувати негативні наслідки пережитих подій. Вони можуть проявлятися не одразу, тому дорослі, вихователі та батьки, мають постійно стежити станом дітей, їхнім самопочуттям, виявляти хвилювання, тривоги.

Необхідно звертати увагу на збудливість, тривожність, агресивність, заглиблення в себе. Також слід уважно стежити за здоров’ям дітей, зокрема сном, апетитом, настроєм, частотністю вередування, наріканнями на головний біль тощо. Такі показники загального стану здоров’я дітей є показниками втоми, перевантаження, хвилювання.
4. Пам’ятати, що щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу з дитиною є запорукою її успішного подальшого майбутнього.

Допомагати дитині, якщо в неї щось не виходить, підтримувати її, бути терплячими. Пам’ятати, що педагоги завжди готові до співпраці з питань виховання, розвитку дитини і надання необхідної професійної допомоги, не зволікати й звертатися до них за порадами та рекомендаціями.

Шановні батьки!

Від плати за харчування звільняються:

  • діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • малозабезпечені сім’ї ( довідка з соцзабезу);
  • діти-інваліди;
  • родини, в яких є учасники АТО.

Платять 50 %

  • багатодітні родини;

Якщо ви належите до перерахованих категорій, принесіть відповідні документи в дитячий садок.

Багатодітні родини

  • довідка про склад сім’ї
  • копія посвідчення багатодітної родини
  • для дітей після 18 років – довідка з навчального закладу проте що дитина навчається на денному відділенні

Учасники АТО

  • заява
  • копія(2шт.) посвідчення учасника АТО завірена нотаріусом

Малозабезпечені

  • заява
  • довідка з соцзабезу

Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури:
http://childboox.blox.ua/ - веб-сайт "Книги для дітей"
http://abetka.ukrlife.org/ - веб-сайт для дітей "Весела абетка"
http://www.abetka-logopedka.org/ - веб-сайт "Світ дитини"
http://www.kazka.in.ua/ - веб-сайт "Українська казка"
http://www.ae-lib.org.ua/_lit_child.htm - веб-сайт "Дитяча література"
http://www.levko.info/ - дитячий сайт "Левко"
http://mysl.lviv.ua./ - веб-сайт "Країна міркувань"
http://slovogray.narod.ru/ - літературний сайт Ігоря Січовика
http://dytjachi-virshi.org.ua - авторський сайт "Віршики пана Назара"

Пам'ятка для батьків

" Як зробити адаптацію дитини до дитячого садка безболісною"

1. Розкажіть дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб малюк пішов в дитячий сад. Зводіть його туди, щоб він уявляв, що це таке.

2. Коли ви йдете повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині про те, як йому пощастило - восени він зможе сюди ходити. Розповідайте рідним і знайомим в присутності малюка, що пишаєтеся своєю дитиною, - адже його прийняли в дитячий садок.

3. Поговоріть з ним, як з дорослим. Поясніть, що він буде ходити в садок, де багато дітей, з якими можна грати, і багато нових і цікавих іграшок.

4. Розкажіть йому, що дорослі "тьоті", з якими він там зустрінеться, будуть грати, співати й танцювати з ним, читати йому книжки, розповідати казки і завжди у всьому допоможуть.

5. Скажіть, що тепер вранці вся родина буде відправлятися на роботу: тато - у свій офіс, мама - у свій, старший брат або сестра - до школи, а він - у дитячий садок, а після роботи мама або тато прийдуть за ним і заберуть додому.

6. Познайомтеся з майбутньою вихователькою, нянечкою. Обов'язково скажіть вихователю, а краще залиште йому письмову пам'ятку, де перерахуйте: нелюбимі страви, продукти і ліки, що викликають алергію; щеплення, від яких у дитини медичний відвід; номери телефонів для зв'язку з вами в екстрених випадках.

7. Детально розкажіть дитині про режим дитячого садка: що, як і в якій послідовності, він буде там робити. Чим докладніше буде ваша розповідь - тим спокійніше і впевненіше почуватиме себе ваш малюк, коли піде в дитячий сад. Коли дитина бачить, що очікувана подія відбувається так, як було йому заздалегідь "обіцяно", - він відчуває себе впевненіше.

8. Поступово, протягом літа, влаштовує режим дня дитини подібний до режиму дня у дитячому садку, особливо якщо це стосується раннього вставання - не пізніше восьмої години ранку. Після обіду ваш малюк повинен спати не менше однієї години або хоча б полежати з книгою або з іграшкою. Підготуватися до сну слід не пізніше 21 години.

9. Корисно навчити користуватися горщиком. Відучити його від їжі із пляшечки з соскою. Постарайтеся навчити малюка самостійно їсти ложкою і пити з чашки.

10. Поговоріть з дитиною про труднощі, які можуть виникнути у нього в дитячому садку. Обговоріть, до кого в цьому випадку він зможе звернутися по допомогу, і як він це зробить. Наприклад: "Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя і скажи:" Я хочу пити", і вихователь дасть тобі води. Якщо захочеш в туалет, скажи про це вихователям".

11. Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на його першу вимогу і так, як він хоче. Поясніть, що в групі буде багато дітей і іноді йому доведеться почекати своєї черги. Ви можете сказати малюкові: "Вихователь не зможе допомогти одягтися відразу всім дітям, тому тобі доведеться трохи почекати".

12. Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не забирати іграшки, у свою чергу, пропонувати іграшки іншим дітям.

13. Ознайомтеся з іншими батьками та їхніми дітьми. Називайте інших дітей у присутності вашого малюка по іменах. Запитуйте його думку про нових друзів.

14. Вводити дитини в нову ситуацію треба поступово. У перші дні побудьте з ним якийсь час в дитячому садку, не йдіть відразу. А, прощаючись, обов'язково скажіть, що повернетеся за ним. Як правило, багато дітей через кілька днів звикають до нових умов.

15. Коли ваш син або дочка вперше відправляться в садок, не забудьте дати йому з собою свою іграшку: звична тепла річ, що пахне будинком, буде діяти на малюка заспокійливо, це для нього частинка дому, частинка безпеки.

16. Не забудьте так розпланувати свій час, щоб повністю звільнити собі першу пару тижнів, щоб зі свого боку допомогти дитині плавно пройти адаптацію в садку.

17. На перших порах намагайтеся приділяти своїй дитині потрійну увагу вдома і на прогулянках, нагадуйте ввечері йому про садок, про хлопців, про виховательці. Найголовніше - не бійтеся сліз дитини, адже він поки не може реагувати інакше! Не дратуйте дитину своїми сльозами і нервозністю. Багато мам не можуть стримати емоцій при розлученні з дитиною вранці, коли дитина йде до групи. Якщо у мами не виходить бути витриманою, краще довірити татові відвести дитину в садок.

Пам'ятка для батьків,

дитина яких уперше піде до дитячого садочка

  1. Сформуйте у себе ставлення до дитячого садочка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підготовку.
  2. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садочок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садочка.
  3. Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.
  4. Заздалегідь потурбуйтесь, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближений до розпорядку дня дитячого садочка(ранній підйом, час денного сну, прийом їжі, прогулянки).
  5. Ознайомтесь з режимом харчування та меню дитячого садочка.
  6. Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.
  7. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.
  8. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
  9. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку збирати, розбирати.
  10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
  11. Пограйтесь вдома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладітьспати.
  12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватись з іншими дітьми.
  13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини - привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати формиповедінки.
  14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки длямузичних занять, носовичок.
  15. Повідомте вихователів про стан здоров'я вашої дитини.
  16. Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.
  17. Дайте дитині до садочка улюблену іграшку.
  18. Не залишайте дитину одну і надовго в перші дні відвідування дитячого садочка.

Для забезпечення здоров'я своїх малюків батькам необхідно забезпечити деякі оздоровчі заходи вдома, обов'язково порадившись з лікарем дитини – це загартовуючі заходи, збалансоване харчування, профілактичні заходи, прогулянки круглий рік, відповідний одяг дитини у приміщенні та на вулиці.

ЗАГАРТОВУВАННЯ

1. Рухова гімнастика щоранку (не меньше 5 вправ на різну групу мязів).

2. Обтирання шиї мокрим рушником після ранкового вмивання.

3. Масаж крил носа щоранку після вмивання.

4. Полоскання рота водою кімнатної температури після кожного прийому їжі.

5. Якомога більше перебувати на свіжому повітрі.

Прогулянки на відкритому повітрі повинні проводитися не рідше 2 разів на день. Оптимальний час перебування на відкритому повітрі - 3,5-4 години на день з достатньою руховою активністю. Основними причинами скорочення тривалості перебування на свіжому повітрі є погіршення самопочуття, порушення стану здоров`я дітей, ускладнення метеоумов.(Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, розділ VI).

6. Не кутати дитину (одягати відповідно пори року та погодних умов з метою уникнення перегріву або переохолодження організму).

7. Часто провітрювати кімнату, особливо перед сном.

За відсутності дітей приміщення повинні періодично провітрюватися. Ефективним є наскрізне або кутове провітрювання. Тривалість провітрювання залежить від температури зовнішнього повітря, напрямку вітру та ефективності роботи опалювальної системи. Наскрізне провітрювання має проводитися кожні 1,5-2 години з тривалістю не менше 10 хвилин. У спальнях наскрізне провітрювання здійснюється до та після сну дітей.

У холодну пору року провітрювання повинно бути закінчене не пізніше ніж за 30 хвилин до приходу дітей із занять або з прогулянки і за 30 хвилин до сну. Під час сну може бути забезпечено доступ свіжого повітря з одного боку приміщення, але за 30 хвилин до підйому дітей його припиняють.

У теплу пору року в приміщенняхіз постійним перебуванням дітей забезпечується широкий доступ свіжого повітря, а саме черезоднобічну аерацію приміщень у присутності дітей.Денний і нічний сонмає бутипри відкритих вікнах, фрамугах, кватирках за відсутності протягів.

8. Мити ноги перед денним сном прохолодною водою щодня (почати з температури води 28-30°С, поступово знижуючи до 18°С і нижче).

18. Намагайтеся бути терпимими в період адаптації дитини до дитячого садочку, не шкодуйте часу на емоційно-особистісне спілкування з дитиною, заохочуйте відвідування дитячого саду дитиною. Пам'ятайте, що дитячий садок - це перший крок у суспільство, імпульс до розвитку знань дитини про поведінку в суспільстві

Кiлькiсть переглядiв: 603

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.