• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Звіт керівника

ЗВІТ

директора Клавдіївського закладу дошкільної освіти (дитячого садка) «Білочка»

Борхаленко Людмили Миколаївни

перед колективом та громадськістю

23.06.2023 р.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад я, керівник закладу дошкільної освіти «Білочка»Борхаленко Людмила Миколаївна, звітую перед Вами про свій персональний внесок у підвищення рівня освітнього процесу установи протягом 2022/2023 навчального року. Звітування проводиться з метою подальшого утвердження демократії, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в нашому закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

У моєму звіті охоплюються такі питання:


*організація освітнього процесу та різних форм повсякдення вихованців;
*зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи;
*забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами;
*соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців;
*залучення педагогічної та батьківської громадськості ЗДО до управління;
*аналіз звернень громадян з питань діяльності закладу;

*про організацію освітнього процесу з 01.09 2022 року в умовах війни Росії проти України, карантинних обмежень, пов’язаних з поширенням коронавірусу COVID-19 та подальшу роботу закладу у зв‘язку з запровадженням в Україні з 24 лютого 2022 року воєнного стану.
Педагогічний колектив нашого закладу втілює у життя державну політику в галузі освіти. Управлінська діяльність адміністрації закладу спрямована на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дітьми дошкільної освіти. У закладі є необхідні нормативно – законодавчі акти щодо функціонування.

Протягом звітного періоду (червень 2022 – червень 2023 н. р.) управління навчальним закладом я здійснювала відповідно до норм статуту, правил внутрішнього трудового розпорядку, колективного договору, дотримувалася посадових обов’язків, законодавства України та інших нормативних актів, що регламентують роботу закладу дошкільної освіти.

Головним своїм завданням вбачаю, як керівник в забезпеченні і задоволенні потреб громадян на здобуття дошкільної освіти, потреб громадян селища на відвідування дітьми закладудошкільної освіти, створення умов для фізичного, розумового і духовного розвитку дитини.

Освітньо-виховна робота з дітьми здійснюється за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина». Для занять з дітьми створені всі умови в усіх вікових групах. За проектною потужністю заклад дошкільної освіти розрахований на 80 місць, а в 2022/2023 навчальному році виховувалися 73 дітей.

Вихователі з дітьми різного віку працювали в ЗДО «Ромашка».

Відповідно до визначених річним планом на 2022/2023 навчальний рік пріоритетів, робота колективу закладу була спрямована на індивідуалізацію освітнього процесу, підсилення тенденції особистісно орієнтованої, гуманістичної моделі виховання, соціалізацію дошкільників, що допомагало педагогам бачити в кожній дитині індивідуальність і забезпечувати умови для росту її компетенції у відповідності з вимогами освітньої програми «Дитина».


У 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив працював над покращенням освітнього процесу, посиленням творчого розвитку дошкільників засобами інтеграції освітнього процесу. Вихователі намагались активізувати пізнавальну діяльність дошкільників в природних умовах.

Велика увага приділялась національно-патріотичнму вихованню дошкільнят, фізичному розвитку, усвідомленню здорового способу життя, загартовуючим процедурам, які проводилися педагогами із врахуванням стану здоров’я, вікових та індивідуальних особливостей кожної дитини. Усі ці заходи направлені на зміцнення стану здоров’я підростаючого покоління.

Всі заняття з дітьми за сприятливої погоди протягом року проводилися на свіжому повітрі, використовуючи при цьому виготовлені з ліщини палички для малювання, каштани, жолуді, шишки, листочки тощо. Але виконанню запланованих завдань заважали відключення електропостачання та повітряні тривоги, коли необхідно було швидко припиняти заняття і йти в укриття і продовжувати роботу з дітьми.

Батьки мали змогу в онлайн режимі дивитися фрагменти занять, зразки занять, фотографії з досвіду роботи закладу дошкільної освіти для забезпечення повноцінного творчого розвитку особистості дитини. Такі заходи не тільки посилили активність батьків в освітньому процесі, а й розширили їх педагогічну компетентність у навчанні та вихованні їхніх дітей.

Однак, потребує покращення та удосконалення підвищення психолого-педагогічної культури батьків, пропаганда дошкільної освіти в соціумі, індивідуальний підхід до роботи з сім’ями вихованців.


З метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів і підвищення їх фахової майстерності впродовж навчального року мною проводилися різні методичні заходи – індивідуальні, групові та масові форми роботи, а саме: педагогічні ради, педагогічні години, консультації тощо. Всі ці форми роботи були дієвими та оперативними за рахунок розуміння вихователями актуальності питань, що розглядалися, різнобічного аналізу освітнього процесу, його позитивних сторін та невдач, необхідності якісних змін з метою реалізації поставлених завдань.

Колектив нараховує 19 осіб, з них 8 педагогічних працівників, а саме: директор, 6 вихователів, 1 асистент вихователя і 1 музичний керівник.

Освітній рівень педагогів:

вища педагогічна освіта - 6;

незакінчена вища - 3;

Кваліфікаційний рівень педагогів:

Спеціаліст вищої категорії, вихователь-методист - 1;

Спеціаліст I категорії - 4;

Спеціаліст - 3;

У 2022 році вихователі: Дроботун М.В., Мельник С.О., Москаленко Л.В., Сивобород В.М., музкерівник Титенко М.В., директор Борхаленко Л.М. підвищили свій фаховий рівень шляхом курсової підготовки в КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Адміністрацією закладу дошкільної освіти були створені всі умови для успішного виконання ними освітнього плану.

Враховуючи воєнний та епідемічний стан в Україні, чітко виконувались заплановані дії для всіх учасників освітнього процесу щодо дотримання правил поведінки та санітарно-гігієнічних вимог, соціальної дистанції у приміщенні та на території ЗДО.

Плануючи роботу педагогічного колективу на новий 2023/2024 навчальний рік, педагогічний колектив ставить перед собою наступні завдання:
-побудова освітнього процесу відповідно до Базового компонента,

- національно-патріотичне виховання;

-забезпечення ігрової компетентності розвитку дошкільнят;
-організація освітнього процесу на засадах збереження і зміцнення здоров’я дітей;

- формування мовленнєвих компетенцій дошкільників засобами інноваційних педагогічних технологій.
-взаємодія з сім’єю у вихованні дітей для забезпечення повноцінного розвитку;
- підвищення професійної майстерності педагогічних працівників на основі передового педагогічного досвіду вихователів громади та свого закладу.

Одним із пріоритетних напрямків моєї роботи є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників закладу.

Вихователі та інші працівники закладу здійснюють профілактичні заходи, в тому числі контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дітей, організацією фізичного виховання, загартування, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил.

Кожен працівник закладу 2 рази на рік проходить обов’язковий безкоштовний медичний огляд, який фіксується в індивідуальних медичних книжках.

Педагогічним працівникам закладу надається щорічна відпустка з наданням матеріальної допомоги на оздоровлення згідно з діючим законодавством (ст.57) Закону України «Про освіту».

З 2020 році тривалість основної щорічної відпустки у вихователів зросла із 42 до 56 календарних днів.

Адміністрація створила належні умови для праці та освітньої діяльності членів трудового колективу.

Здійснюються виплати з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівників, але із затримкою. Профспілковий комітет здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх вибраних органів і представників.

Діти пільгових категорій: 5 дітей одержують харчування з оплатою 50% (багатодітні родини), 2 дітей харчуються безкоштовно, як діти учасників бойових дій; 1 дитина з малозабезпеченої сім‘ї і 3 дітей з особливими освітніми потребами харчуються теж безкоштовно;

Значна увага у розвитку закладу приділяється зміцненню та модернізації матеріально-технічної бази.

При спільній діяльності відділу освіти, працівників і батьків планується виконати такі роботи у підготовці до нового навчального року, а саме:

* продовжити клопотання про будівництво модульного укриття;

*обробити горище протипожежною сумішшю;

*поставити доводчики на двері;

*пофарбувати східці і пороги при вході в усі 4 групи і на харчоблок;

*провести косметичний ремонт котельні;

*відремонтувати та пофарбувати ігрові споруди, які того потребують;

*замінити дах в двох ігрових будиночках на майданчику старшої групи;

*впорядкувати пні зрізаних дерев(по мірі можливості);

*провести генеральне прибирання всіх групових кімнат;

*замінити батарею водяного опалення в приміщенні пральні;

*відремонтувати косарку тощо

Відділ освіти і батьківська спільнота є головним спонсором упорядкування групових приміщень, створення затишку розвивального середовища для своїх малят.

Дитячий садок – це особливий світ любові і добра, зі своїми радощами та прикрощами, хвилюваннями і досягненнями, в якому дитина пізнає навколишній світ і себе. Головним є те, що наш дошкільний заклад прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров’я, реалізувати свої здібності, товаришувати весело і щасливо жити.

Протягом року проводилась робота санітарно-просвітницька робота з батьками вихованців, бесіди з працівниками дитячого садка з питань дотримання санітарних норм, проводилась протиепідемічна робота, профілактичні щеплення дітям згідно графіка; контроль за організацією харчуванням.
Періодично проводилась робота з дітьми та їх батьками щодо попередження дитячого травматизму. 1раз на квартал проводився «Тиждень безпеки». Випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу протягом року не виявлено. Питання виконання вимог із питань охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки розглядалися на виробничих нарадах, педрадах, зборах, дотримуючись протиепідемічних заходів. Контроль із питань з охорони праці та безпеки діяльності ЗДО у 2022/2023н. р. мав комплексний характер.

За минулий 2022/2023 навчальний рік двадцять п’ять громадян звернулися в усній формі з метою оформлення дітей у заклад дошкільної освіти, уточнення режиму роботи дошкільного закладу, переліку документів, які необхідно надавати під час оформлення дитини до закладу освіти та вимоги щодо профілактичних щеплень на час вступу дитини до дитячого колективу; побудови укриття.


Завдяки праці всього колективу, умінню приймати рішення в інтересах дитини, вибирати педагогічні засоби і відповідати за свій вибір, нам вдалося зробити педагогічний процес цікавим для дошкільнят.

Значний період, з 05.10. 2022 по 30.05. 2023 року заклад освіти брав участь в різних формах допомоги нашим захисникам та працював як пункт незламності, коли виключали світло, одночасно перебуваючи на карантині у звꞌязку із захворюванням COVID-19.

Відновлення освітнього процесу у приміщенні закладу освіти «Білочка», сподіваємося незабаром відбудеться після побудови укриття з метою забезпечення охорони здоров’я і безпеки учасників освітнього процесу.

Постійно потребує уваги широка просвітницька робота серед батьків, здобувачів освіти, працівників дитячого садка щодо встановлення обмежень в зв’язку з воєнним станом.

Забезпечена організація прийому дітей до ЗДО з 01.09. 2023 року з урахуванням Регламенту.

На виконання Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», вимог щодо розробки,впровадженнята застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів( ХАССП), затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольстваУкраїни від 01.10.2012 № 1704/22016 (зізмінами) та з метою запровадження постійнодіючих процедур, заснованих на принципах ХАССП, з метою запобіганняхарчовихотруєньдітей та виконання санітарно-гігієнічних правил, у закладі освіти впроваджується та використовується схема виробничого контролю, заснована на принципах системи ХАССП.

Проведений інструктаж з працівниками з питань проведення дезінфекції та зберігання дезрозчинів. На даний час заклад освіти забезпечений необхідними засобами щодо дотримання Регламенту.

На період воєнного стану передбачена заборона проведення масових заходів (зборів, вистав, свят, концертів) за участі дітей, батьків і посторонніх осіб.

Разом з тим проводиться належна підготовка з урахуванням Регламенту матеріально-технічної, навчальної, ігрової та розвиваючої бази закладу освіти (підготовка приміщень, ігрових майданчиків, обладнання, у тому числі ігрового та спортивного середовища, придбання необхідних засобів для проведення температурного скринінгу, дезінфекції тощо), створення здоров’язберігаючого, безпечного та комфортного середовища у ЗДО до нового навчального року.

І сьогодні я щиро вдячна Вам, батьки, та відділу освіти за Ваше розуміння наших проблем та за допомогу у їх вирішенні. Дякуючи Вашій підтримці садок має прекрасну методичну базу, створено розвивальне середовище в групах.

Безмежно вдячна колективу працівників за бажання створювати затишок та комфорт для наших дітей. В нашому закладі кожен працівник на своєму конкретному робочому місці добросовісно виконує свої обов’язки та досягає певних позитивних результатів.

Я, як керівник дошкільного закладу разом з колективом і надалі планую працювати над покращенням матеріально-технічної бази, удосконаленням навчально-виховного процесу та підвищенням іміджу.

На сьогодні в дошкільному закладі є ще ряд невирішених проблем, та колектив ЗДО налаштований на працю в режимі розвитку, відновлення, впровадження інновацій.

Я все намагаюся робити зі своїм колективом та батьками, щоб наш дошкільний заклад був динамічним, позитивним простором, мета якого полягає у виконанні завдань програми «Дитина», розвитку творчих здібностей дітей.

Питання господарської діяльності є найскладнішими у моїй роботі, оскільки для їх розв’язання треба багато часу, коштів і зусиль.

Значну допомогу в розвитку ЗДО надає відділ освіти Немішаївської селищної ради, а саме:

Найменування Кількість, шт. Сума
Ремонт пожежної сигналізації, заміна акумулятора і сповіщувача димового 2 4 1557,60 900
Господарські товари( граблі, віники, ганчірки, швабри, відра, совки тощо) 49 5620
Новорічні подарунки 61 7686
Журнали обліку для документів 17 1020
Принтер, ноутбук, монітор, ламінатор 4 30702
Бокс «Психологічна допомога в коробці» 2 2711,40
Дрова 26,5 31800
Фарби алкідні 13 4496,40
Туалетне каченя 10 1050
Засіб «Бджілка» для миття посуду 36 2401,60
Засіб «Доместос» 6 972
Гель «Саніт» 10 564,40
Рушник паперовий 10 624
Рюкзаки для дітей 24 1851,84
Світильники 4 1560
Генератор 1 32000
Дезінфікуючий засіб «Бланідас» 1кг 335
Всього на суму: 125932

Дякуємо за допомогу!

Не можна обійти увагою велику батьківську допомогу:

Найменування Кількість, шт. Сума
Журнал «Дошкільне виховання» на 2023 рік 1 1820,60
Розрізання деревини дуба на дрова; зняття листя з даху 900
Матеріали для заміни даху на 2 ігрових будиночках (вагонка, цвяхи) 2 2160
Заміна даху на ігрових будиночках 2 1000
Основа для плетіння сіток 3*12 1089
Фарби для тканини на сітки 5 491
Замок навісний на ворота і на хвіртку 2 234
Корм для рибок 2 51
Вапно негашене 2 134
Шпаклівка акрилова для ремонту в групах 4 288
Оліфа 2 162
Клейонка молодша гр. 1 150
Клей для шпалер молодша гр. 250 г 115
Ремонт косарки (заміна штанги і валу) 1 430
Заміна чугунної батареї водяного опалення в пральні 1 1000
Всього на суму: 9670,60

Дякуємо за допомогу!

Проблемні питання:

1.Побудова укриття для забезпечення функціонування дитячого садка та проведення навчально-виховного процесу з дітьми в умовах воєнного стану.

2.Слід обробити протипожежним засобом горище.

3.Потребує ремонту дерев’яний паркан з північної сторони, який ще не замінили на новий.

4. Є потреба поставити доводчики на всі двері.

5.Асфальтування пішохідних доріжок.

6. Замінити всі електролампочки на енергозберігаючі.

Всі ці питання можливо вирішити тільки за умови бачення перспективи розвитку, плідної співпраці колективу, батьків і органів влади.

Вам, шановні батьки і працівники ЗДО я бажаю міцного здоровꞌя, творчості і наснаги у вихованні Ваших дітей, бути готовими до щоденної наполегливої, копіткої праці, бути для Ваших малят в усьому прикладом для наслідування, зичу Вам лише позитивних емоцій, щоб Ваші дітки – наші вихованці Вас тільки радували.

Не помре Україна ніколи,

А цвістиме мільйони років,

Доки діти ітимуть до школи

З таких славних, як наш, дитсадків!

Директор Людмила БОРХАЛЕНКО

Кiлькiсть переглядiв: 194

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.